Kayak Turları

Çıkış Tarihi
KAYAK TURLARI LİSTELENİYOR
 • FIRSAT

  Erciyes Kayak Turu 2 Gece 2 Gün Ankara Çıkışlı

  Ankara Çıkışlı 2 Gece Otel Konaklamalı Erciyes Kayak Turumuza Hoşgeldiniz...
  3 Gün
  Otobus
  2.690TL
  Detaylar
 • KESİN ÇIKIŞLI

  Konaklamalı Ilgaz Turu Ankara Çıkışlı

  Ankara Çıkışlı Konaklamalı Ilgaz Turumuza Hoşgeldiniz...
  2 Gün
  Otobus
  2.290TL
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  Bursa Konaklamalı 1 Gece 2 Gün Uludağ Turu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece 2 Gün Bursa Konaklamalı Uludağ Turu'muza Hoşgeldiniz.
  2 Gün
  Otobus
  2.890TL
  Detaylar
 • SİZE ÖZEL

  Konaklamalı Kapadokya Erciyes Turu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece 2 Gün Konaklamalı Kapadokya Erciyes Turumuza Hoşgeldiniz...
  2 Gün
  Otobus
  2.690TL
  Detaylar
 • SİZE ÖZEL

  Günübirlik Uludağ Turu

  Ankara Çıkışlı Günübirlik Uludağ Turumuza Hoşgeldiniz...
  1 Gün
  Otobus
  1.190TL
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  Ilgaz Turu Günübirlik

  Ankara Çıkışlı Günübirlik Ilgaz Turumuza Hoşgeldiniz...
  1 Gün
  Otobus
  990TL
  Detaylar
 • KESİN ÇIKIŞLI

  Konaklamalı Ilgaz Turu Park Dedeman Hotel

  Ankara Çıkışlı Konaklamalı Yılbaşı Özel Ilgaz Turumuza Hoşgeldiniz
  2 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar


SÜRE
TOPLAM FİYAT

Ankara Kalkışlı Erciyes Dağı Kayak Turu / Her Haftasonu Harketli 2 Gece 2 Tam Gün

Erciyes Dağı Kayak Turu

Göz alabildiğine beyazlıklar içerisinde bir tatile ne dersiniz? Tatilinizi farklı bir atmosferde yaşamak için Erciyes Dağı kayak turunu tercih edebilirsiniz. Özellikle kış tatillerinde önemli bir merkez haline gelen Erciyes Dağı, Kapadokya bölgesine yakınlığı ile bu bölgenin ziyaretçileri tarafından ziyaret edilmekte. 34 farklı kayak pisti ile kayak yapabileceğiniz, keyifli vakitler geçirebileceğiniz Erciyes Dağı kayak turu için Farklı Konaklamala Otel Seçeneklerimiz Sizlerle.

Erciyes Dağı Kayak Turunda Sizleri Neler Bekliyor?

Tatilkalbi.com ile sizlere vadedilen keyifli bir tur seçeneği de Erciyes Dağı Kayak turudur. Tabiki Dolu Dolu Kayak Keyfi Eğlenceli Dakikalar ve Unutulmaz Anılar.

Erciyes'i Keşfe Çıkın?

Kayseri sınırlarında yer alan ve Kapadokya bölgesine yakınlığı bulunan Erciyes’i keşfe çıkmak ister misiniz? Size farklı tecrübe ve deneyim imkanı sunan tatilkalbi.com ile son dönemde en çok tercih edilen ve sevilen tur seçenekleri arasında Erciyes Dağı kayak turu yer almaktadır. Yaklaşık 3995 metre yüksekliğe sahip Erciyes Dağı, doğal güzellikleri ve kayak pistleri ile kış tatilcilerinin uğrak yeri haline gelmiştir. Konumu itibariyle ülkenin her köşesinden rahatlıkla ulaşım sağlanan bu kayak merkezi, gün geçtikçe önemi artan bir mekan haline gelmiştir. tatilkalbi.com Erciyes kayak turu ile Kış aylarında sunduğu zengin etkinlik seçeneklerinin yanı sıra kış tatilcilerinin de beklentilerini en iyi şekilde karşılamaktadır. 

Ilgaz Turları

Ankara Kalkışlı Ilgaz Turlarımız Günübirlik ve Ankara Kalkışlı Haftasonu 1 Gece konaklamalı olarak gerçekleşmektedir. Konaklamalı tur seçeneğimiz 2 konaklama şekli vardır, 1. si dağ konaklama 2. Şehir merkezi konaklama şeklindedir.

Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz kısmında ve Çankırı ile Kastamonu arasında kalan Ilgaz Dağı’na kurulu olan İstanbul’a 478, Ankara’ya 210, Kastamonu şehir merkezine ise 40 km mesafede bulunan Ilgaz Kayak Merkezi mevsim boyunca oldukça popüler. Ilgaz Kayak Merkezi ülkemizde kayak denilince ilk akla gelen adreslerden biri olmuştur. Ilgaz Milli Parkı sınırları içerisindeki Ilgaz Kayak Merkezi, göknar ağaçları ile kaplı olması sebebiyle etkileyici bir doğal güzellik sergiliyor ve bu da merkezin tercih edilmesinde önemli rol oynuyor. Milli Park olan Ilgaz Dağı; eşsiz doğası ve canlı çeşitliliği ile kamp yapmayı sevenlerin dikkatini çekerken, Ilgaz Kayak Merkezi de kayak sporunu sevenlerin ilgi odağı olmuş durumda.

Özellikle kayağa yeni başlayanların ve orta seviyedeki kayakçıların favorilerinden biri olan Ilgaz Kayak Merkezi, kayak sezonu boyunca Türkiye’nin dört bir yanından gelen kayak tutkunlarının uğradığı adres olmuştur. Kastamonu’nun en önemli turistik noktası olan Ilgaz merkezi gün geçtikçe daha popüler hale gelmeye başlamıştır.

Ilgaz Kayak Merkezi konaklama alternatifleri açısından zengin olarak tanımlanabilir, çünkü tesis içinde ve yakınlarında toplam sekiz adet konaklama mekânı yer almaktadır. Ayrıca, Ilgaz Kayak merkezinin Kastamonu’ya yakın olması sayesinde Kastamonu’daki otellerde de konaklamayı tercih edebilmek mümkündür.

Ilgaz Kayak Merkezinde alıştırma sahası ve üç pist bulunmaktadır. Birinci pist ana pist durumunda, Dikmen Pisti olarak da adlandırılan 1. Pistin genişliği 100 metre, uzunluğu 800 metre. Pistin zorluk derecesi ise orta. İkinci pist 1400 metre uzunluğunda ve zorluk derecesi ileri düzey. Üçüncü pist ise 200 metre uzunluğunda ve başlangıç seviyesine uygun. Ilgaz Kayak Merkezinde ayrıca bir taşıma bandı, bir telesiyej ve bir de teleski bulunmaktadır. Ilgaz Kayak Merkezi’nde kıyafet ve teknik ekipmanları kiralamak mümkün. İsterseniz özel hocalardan ders de alabilirsiniz.

Ilgaz Kayak Merkezinde kar durumuna göre kayak sezonu genellikle Aralık ayında başlıyor ve Nisan sonuna dek devam ediyor. Ilgaz'da kayak açısından en uygun dönemiyse Aralık ile Mart ayı arasıdır. İster profesyonel ister amatör olun eğer fotoğraf çekmeye merakınız varsa Ilgaz Dağı Milli Parkı, özellikle kış aylarında Kayak mevsimi iken, doğa fotoğrafçılığı için en doğru rotalardan biri olma değerine sahip. Ayrıca Ilgaz Dağı Milli Parkı içerisinde farklı seyir kulelerinin de yer alması, doğru açıları yakalamanıza yardımcı oluyor. Ilgaz Dağı Milli Parkı bambaşka güzelliklere ev sahipliği yaptığı için kampçıların ve fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez adreslerindendir. Ilgaz Dağı Milli Park içerisinde doğa yürüyüşü yapmak için de uygun parkurlar bulunmaktadır.

Ilgaz Kayak Merkezi Aktiviteleri

Ilgaz Dağı sempatik ve küçük olmasına rağmen birçok aktivite yapmaya elverişlidir. Kış sporlarının birçoğunu yapmaya müsait olan Ilgaz Dağı eteklerinde doğa yürüyüşleri ve tırmanış yapmakta mümkündür. Ağaçların arasında mükemmel yürüyüşler yapabilirsiniz.

1. Kayak

2.Snowboard

3. Kızak

4. Tırmanış

5. Yürüyüş

Uludağ Kayak Turları

Uludağ, Bursa'nın 36 kilometre güneyinde yer alır ve ülkemizin en gözde kış tatili ve kış sporları merkezidir. Faunası ve florasının zenginliği nedeniyle milli park ilan edilen Uludağ'da çevre ormanlarla kaplıdır. Sadece kış turizmi için değil, yazın da kamp kurmak, trekking yapmak veya piknik yapmak isteyenlerin uğrak yeridir. Ülkemizde diğer kış sporları bölgelerine ulaşım açısından Uludağ en kolay ulaşım sağlanacak kış sporları merkezidir. Uludağ'a gerek yurt dışı gerek yurt içi her yerden rahatlıkla ulaşım sağlanmaktadır. Kara yolu araçlarıyla ulaşım sağlanabildiği gibi teleferik bölgesi olarak adlandırılan alandan muhteşem manzara eşliğinde teleferiklerle de bölgeye ulaşım sağlanabilmektedir. Bu nedenle kayak turları içerisinde Uludağ turları büyük bir önem taşımaktadır.

Kışın ve karın güzelliğinin tadına varmak isteyen tatilciler ve kayak sporu yapmak isteyenler için günübirlik ve yatılı olmak üzere çeşitli kayak turları organize edilmektedir. Yeme içme ve konaklamanın da dahil olduğu kayak turları aralık ve nisan ayları arasında başlar ve biter. Ancak 2000 yılından bu yana kış turizmini biraz daha uzatabilmek amacıyla suni karlama da yapılmaktadır. Yaklaşık 20 adet kayak pisti bulunan Uludağ'da, pistler 2 bölgeye ayrılır; 1. bölge ilk defa kayacak amatörler için düşük ve orta zorlukta, 2. bölge ise profesyoneller için yüksek zorlukta olan pistlerdir. Normal kış şartlarında kar kalınlığının 3 metreyi bulduğu Uludağ'da, 1750- 2543 m. yükseklik arasında kayak alanı vardır ve dağdaki toplam pist uzunluğu 20 km.yi bulmaktadır.