Turistik Doğu Ekspresi Turları

Çıkış Tarihi
TURİSTİK DOĞU EKSPRESİ TURLARI LİSTELENİYOR


SÜRE
TOPLAM FİYAT

Turistik Doğu Ekspresi Fiyatları

Turistik Doğu Ekspresi turları ile İç Anadolu’dan başlayarak Doğu Anadolu’nun en güzel doğa manzaralarını keşfedin! Ankara’dan başlayan tren yolculuğu Kars tren garında son buluyor. Bu yolculuk sırasında belirli garlarda duran tren sayesinde o destinasyonları keşfedebilirsiniz. Ankara’dan kalkan Turistik Doğu ekspresinin ilk durağı Kayseri oluyor. Kayseri’den sonra Sivas tren garında mola veren ekspres tren, Erzurum tren garına kadar yolculuğuna devam ediyor. Erzurum’dan sonra Erzincan’a devam eden Doğu Ekspresi, Kars tren garlarında yolculuğuna son veriyor.

Yaklaşık olarak bir gün süren bu yolculuk esnasında muhteşem doğa manzaraları sizleri bekliyor. Ayrıca Erzurum ve Kars’ın tarihi değerleri ve Doğu Anadolu’ya özgü lezzetleri de butik turunuza eşlik ediyor. Turistik Doğu Ekspresi trenine bilet bulmak son yıllarda oldukça zorlaştı. Yoğun talep gören ve kış aylarında her yaştan tatil severin ilgisini çeken Turistik Doğu ekspresi turu uygun fiyatlı tatil yapmak isteyenlerden de tam puan alıyor.

Doğu Ekspresi trenine olan yoğun talep nedeniyle bilet bulmak oldukça zor oluyor. Kış aylarında yaşanan bu yoğunluk nedeniyle tur firmaları da bu destinasyonlara turlar düzenlemeye başladı. Erken rezervasyon turları arasından tercih yaparak uygun fiyatlı Doğu turu yapmanız mümkün oluyor. Ayrıca farklı bir kış tatili için son dakika fırsatları arasında Doğu ekspresi turlarının olup olmadığını kontrol etmeyi de unutmamalısınız! E-bülten aboneliği sayesinde gitmek istediğiniz destinasyonların kampanyaları hakkında da anında haberdar olabilirsiniz.

Turistik Doğu Ekspresi ile Kars

İstanbul’dan tura katılmak için üç alternatifiniz bulunuyor. Bunlardan ilki İstanbul Pendik tren garından Ankara tren garına giden hızlı trene binmelisiniz. Ankara’dan Doğu Ekspresine aktarma yaparak tura başlayabilirsiniz. Bizler aracılığı ile gideceğiniz Erzurum’a uçak ile giderek havaalanında tur rehberleri ile buluşup Erzurum, Erzincan ve Kars turuna başlayabilirsiniz. Kars garından Turistik Doğu Ekspresine binerek Ankara’ya manzara dolu bir dönüş yolculuğuna geçebilirsiniz. Dilerseniz sadece uçaklı paket turlar alarak uzun tren yolculuğuna gerek kalmadan Kars ve yakın iller turuna da katılabilirsiniz.

Turistik Dogu Ekspresi Turlari

Turistik Doğu Ekspresi Turu İzmir Çıkışlı

İzmir’den tura katılmak isteyen macera severler öncelikle İzmir çıkışlı turlar arasından butik turları tercih etmesi gerekiyor. Bu turlar genellikle İzmir’den Ankara’ya kalkan uçaklarla transfer süreci sağlanıyor. Ankara Esenboğa Havaalanı’ndan Ankara Tren Garı’na gidilerek Doğu Ekspresi turuna başlanıyor. Kars’ta son bulan yolculuk sonrası Kars’ın gezilecek yerlerine tur rehberleri eşliğinde gidiliyor. Kars ve yakın iller ziyaret edilerek dönüş yolculuğu Kars Tren Garından başlıyor. Ankara’da sona eren tren yolculuğu uçakla İzmir’e devam ederek son buluyor.

Turistik Doğu Ekspresi ile Nereleri Görebilirim?

Turistik Doğu ekspresi biletiniz hazırsa uzun bir yolculuk sizleri bekliyor. Bu yolculuk sırasında birçok dağ, şelale ve mevsim manzaraları görebilirsiniz. Dağları kaplayan beyaz örtü, donmuş şelale görüntüleri, tarihi köprüler ve daha fazlası görebileceğiniz muhteşem manzaralardan sadece birkaçı. Manzara haricinde tren yolculuğu sırasında birçok tatil severle tanışabilir, yeni arkadaşlıklar kurabilirsiniz.

Doğu Ekspresi Tren Vagonları

Doğu Ekspresinde 3 çeşit vagon bulunuyor. 24 saat süren yolculuk mevsim şartlarına göre 26 saate kadar uzayabiliyor. Bu nedenle trendeki konforunuz da önemli hale geliyor. Yataklı vagonlar konforlu bir yolculuk geçirmenizi de sağlıyor. Ancak bu vagonlar için bilet bulmanız yoğun talepten dolayı zor olabiliyor. Bunun için Doğu Ekspresi turları arasından seçim yaparak tüm ulaşım, konaklama ve rehberlik süreçlerini kolaylık halledebilirsiniz. Ankara Kars treni vagonları pulman, örtülü kuşetli ve yataklı olarak ayrılıyor. Tatilkalbi.com aracılığıyla dilediğiniz tur hakkında detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.

Turistik Doğu Ekspresiyle Ne Zaman Gidilir?

Her mevsim ayrı güzellikler sunan manzaralara şahitlik etmek için TCDD doğu ekspresi turları muhteşem bir fırsat! Doğu deyince akla gelen kar manzaralarını görmek için Aralık, Ocak, Şubat ve Mart aylarında turlara katılabilirsiniz. Mayıs ayının sonlarına doğru kar manzaraları silindiğinde ortaya çıkan akarsuları ve şelaleleri görmek, doğanın uyanışına şahitlik etmek isterseniz Turistik Anadolu ekspresi sizleri bekliyor.

Doğu Ekspresi Turu ile Gezilecek Yerler

Doğu Ekspresi yolculuğu sırasında Erzurum, Erzincan ve Kars ziyaret edebileceğiniz destinasyonlar arasında. En çok tercih edilen turlar Erzurum’a uçakla giderek 3 şehrin de gezilecek yerlerini gördükten ve konakladıktan sonra Kars’tan sabah 08:00’da hareket eden Turistik Doğu ekspresine binerek dönüş yolculuğuna geçilen turlar oluyor. Palandöken Dağı’nın eteklerinde bulunan Erzurum’da Üç Kümbetler, Ulu Camii ve Çifte Minareli Camii mutlaka görmeniz gereken Erzurum tarihi değerleri arasında bulunuyor. Erzurum deyince akla gelen cağ kebabını da tur rehberlerinin önereceği yerlerde en güzelini yiyebilirsiniz.

Kars’a devam eden yolculuğunuzda Ani Harabeleri, Havariler Kilisesi ve Çıldır Gölü mutlaka uğramanız gereken yerler arasında. 1001 Kiliseli Şehir olarak bilinin Ani Harabeleri’nde volkanik taşlardan yapılmış kiliseler ve Anadolu’da yapılmış ilk camii olan Emir Manuçehr, göreceğiniz tarihi değerler arasında yerini alıyor. Buz tutmasıyla bilinen Çıldır gölünde ise kızak turu yapabilir, balık tutma faaliyetlerine katılabilirsiniz. Sarıkamış kayak merkezine giderek kış aktiviteleri yapmanız da mümkün. Kayak yapacak olan tatil severler için hava durumu, kar kalınlığı ve pistlerin durumunu görebilecekleri canlı Sarıkamış kayak merkezi sayfamıza göz atabilirsiniz. Turistik Doğu Ekspresi tur fırsatları arasından dilediğinizi seçerek keyifli bir yolculuğa çıkabilirsiniz.