Turistik Tuz Eksresi İle Çankırı Turu

  • Turistik Tuz Eksresi İle Çankırı Turu: Ankara Çıkışlı Turistik Tuz Eksresi İle Çankırı Turumuza Hoşgeldiniz...
  • Turistik Tuz Eksresi İle Çankırı Turu: Ankara Çıkışlı Turistik Tuz Eksresi İle Çankırı Turumuza Hoşgeldiniz...
  • Turistik Tuz Eksresi İle Çankırı Turu: Ankara Çıkışlı Turistik Tuz Eksresi İle Çankırı Turumuza Hoşgeldiniz...
  • Çankırı Tuz Mağarası
  • Taş Mescit
  • Mevlevihane
  • Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi
  • Tarihi Çamaşırhane Müzesi
  • Buğdaypazarı Medresesi
Ankara Çıkışlı Turistik Tuz Eksresi İle Çankırı Turumuza Hoşgeldiniz...

GÜNÜBİRLİK

TURİSTİK TUZ EKSPRESİ İLE

ÇANKIRI VE TUZ MAĞARASI TURU

Sabah saat 07.25`te Ankara Gar'ında buluşma. 07.50`da Çankırı`ya hareket. Yaklaşık 3 saat sürecek olan tren yolculuğumuzun ardından Çankırı’ya varış. Bizi bekleyen aracımız ile buluştuktan sonra ilk önce yaklaşık 5 bin yıldır tuz üretildiği bilinen dünyanın en eski ve en büyük tuz madenlerinden olan Çankırı Tuz Mağarası’na varış. Mağara içinde yaklaşık 100 yıl önce kullanılmış tuz arabası, bu arabayı çeken 100 yaşından büyük eşek, fenerler, kazma, kürek, eski vagonlar ile Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Heykel Bölümü öğretim üyeleri ve öğrencileri tarafından kaya tuzundan üretilen heykelleri görme şansımız olacak. Tuz mağarası gezisinden sonra Çankırı kent merkezine gelerek şehir gezimize başlıyoruz. İlk olarak Taş Mescit ve Mevlevihane ziyaretleriniz ardından Yöresel Mutfak'da öğle yemeği molası vereceğiz. Yemek sonrası Çankırılı bir mucit olan Ferit Akalın'ın radyo koleksiyonun sergilendiği Ferit Akalın Radyo ve İletişim Müzesi'nde sözlü tarih kayıtları, belgesel çekimleri vb. içerikler bulunmaktadır. iletişim araçlarının tarihsel gelişimi insan hikâyeleri ile anlatmaktadır. Ardından Kültür Evi'ni görüp eski sokaklarda yürüyerek Abdülhamid Dönemi'nde inşa edilip günümüzde müzeye dönüştürülen Çankırı Tarihi Çamaşırhane Müzesi’ni ziyaret edeceğiz. Ardından Hazımiye Gazozcusunda gazoz tadımı yapacağız.Sırada Çankırı Müzesi, Ulu Cami, Çivitcioğlu Medresesi ile Buğdaypazarı Medresesi var. Dolu dolu bir günün ardından alışveriş için serbest zaman ve dönüş yolculuğu için tren garına hareket ediyoruz. Saat 19.40 treni ile Ankara'ya hareket. Akşam saat 22.35 sularında Ankara’ya varış.

DAHİL OLANLAR:
Turistik Tren Bileti (890 TL)
Bölgedeki tüm ulaşım hizmetleri
Rehberlik Hizmetİeri
Müze ve Ören Yeri giriş ücretleri

HARİÇ OLANLAR:
Öğle Yemeği
Akşam Yemeği
Şahsi Harcamalar

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınAKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#210
LOKASYON:
Çankırı (Ankara çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs    Tren   
BULUŞMA:
07.25`te Ankara Gar'ında buluşma
İPTAL POLİTİKASI:
GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ '' 1-) Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 19 kişiye minibüs ile, 19-35 kişide midibus, 35-55 kişide 55 kişilik lüks otobüslerimiz, ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (minibüs için min.15 kişi, midibüs için min. 20 kişi, otobüs için min. 36 kişi katılım gereklidir.); konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir. Belirtilen kişi sayıları , ulaştırma bakanlığının yeni genelge yayınlaması durumunda güncellenecektir. 2-) Acentamız, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar ve programlarda belirtilen geziler belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir. 3-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle yolların kapalı olması durumunda gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acentamız sorumlu tutulamaz. 4-) Program içerisinde verilecek serbest zaman, mola ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir. 5-) Acentamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde kongre, fuar, ulusal bayram veya tatil dönemi olması durumunda konaklamalar çevre şehirlerde/ilçelerde yapılabilir. 6-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir. 7-) Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir. 8-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Acentamız sorumlu tutulamaz. 9-) Tur iptallerinde ücret iadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Nakit veya havale olarak yapılan ödemeler misafirlere nakit veya havale olarak iade edilir. Kredi kartı olarak yapılan ödemeler misafirlerin işlem yapılan kredi kartına iade edilir. 10-) Belirtilen şartlar ve notlar paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında; tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

TARİH VE FİYATLAR

990TL

1 Gün

en düşük kişi başı

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Turistik Tuz Eksresi İle Çankırı... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.