EN İYİ FİYAT
 • Romanya Transilvanya & Şatolar Turu: İstanbul Çıkışlı Romanya Transilvanya & Şatolar Turumuza Hoşgeldiniz...
 • Romanya Transilvanya & Şatolar Turu: İstanbul Çıkışlı Romanya Transilvanya & Şatolar Turumuza Hoşgeldiniz...
 • Romanya Transilvanya & Şatolar Turu: İstanbul Çıkışlı Romanya Transilvanya & Şatolar Turumuza Hoşgeldiniz...
 • Romanya Transilvanya & Şatolar Turu: İstanbul Çıkışlı Romanya Transilvanya & Şatolar Turumuza Hoşgeldiniz...
 • Romanya Transilvanya & Şatolar Turu: İstanbul Çıkışlı Romanya Transilvanya & Şatolar Turumuza Hoşgeldiniz...
 • Romanya Transilvanya & Şatolar Turu: İstanbul Çıkışlı Romanya Transilvanya & Şatolar Turumuza Hoşgeldiniz...
 • Bükreş
 • Braşov
 • Veliko Trnova
 • Köy Müzesi
 • Peleş Şatosu
 • Bran Şatosu
İstanbul Çıkışlı Romanya Transilvanya & Şatolar Turumuza Hoşgeldiniz...

Romanya Transilvanya & Şatolar Turu

Tüm Çevre Gezileri Ve Ekstra Turlar Dahil !

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
İstanbul 1. gün programını görmek için tıklayınız

1. Gün İSTANBUL – EDİRNE

Buluşma Noktaları:

19:00 Kadıköy Nautilius Avm İspark Otoparkı

19:30 Mecidiyeköy Polat Holding Önü

20:00 İncirli Ömür Plaza Önü

Tercih ettiğiniz katılım noktalarından misafirlerimizi alıp Lüleburgaz, Edirne üzerinden Hamzabeyli sınır kapısına varışımızı gerçekleştiriyoruz. Pasaport ve gümrük işlemleri tamamlanması ardından Bükreş yolculuğumuza devam ediyoruz.

2.

Gün
Bükreş 2. gün programını görmek için tıklayınız

2. Gün BÜKREŞ – KÖY MÜZESİ – ROMEN GECESİ

Sabah saatlerinde yol üzerinde serbest olarak alacağımız kahvaltının ardından Romanya’nın başkenti Bükreş’e yolculuğumuza devam ediyoruz. Adını “zevk, mutluluk” anlamına gelen “bucur” kelimesinden alan Bükreş’e varışımız ile birlikte yürüyerek gerçekleştireceğimiz şehir turumuza başlıyoruz. Doğu’nun Paris’i olarak tarif edilen Bükreş’te yürüyüş turumuz sırasında Devrim meydanı, Cumhuriyet meydanı, büyük kütüphane, zafer takı, tiyatro binası, Atatürk büstü göreceğimiz yerler arasındadır. Turumuzun ardından serbest zaman veriyoruz. Bu sırada Bükreş’in keyifli kafelerinde yerli içeceklerin tadına bakabilir, yemek yiyebilir ve eğlenceli hediyelik eşya dükkanlarından alışveriş yapabilirsiniz. Rehberimizin belirleyeceği saatte buluşmanın ardından Çavuşesku tarafından yaptırılan Parlamento Binası’nı dışarıdan fotoğraflayacağımız bir noktada kısa bir fotoğraf molası veriyoruz. Sonrasında Dimitrie Gusti Ulusal Köy Müzesi’ne gidiyoruz. (Giriş ücretleri misafirlere aittir.) Rumen kırsal yaşamının kesitlerine tanıklık edeceğimiz bu otantik gezimizin ardından otelimize transfer oluyoruz. Geceleme otelimizde.Konaklama: 4* Şehir Otelleri

3.

Gün
Braşov 3. gün programını görmek için tıklayınız

3. Gün PELEŞ ŞATOSU – BRAN (DRAKULA) ŞATOSU – BRAŞOV

Sabah kahvaltımızın ardından otelimizden ayrılarak Transilvanya bölgesine doğru yola koyuluyoruz. Yol üzerinde enteresan köyler ve Karpat dağlarını görme şansı yakalayacaksınız. Kış turizminin önemli noktalarından biri olan Sinaia bölgesine varışımızın ardından Romanya’nın en güzel şatolarından biri olan Peleş Şatosu ilk ziyaret edeceğimiz yer oluyor. Rehberimizin vereceği bilgiler eşliğininde bu muhteşem yapıyı gezerken orta çağ şato kültürünün farklılığını birebir görme şansı yakalayacaksınız. Şato dışında vereceğimiz serbest zaman sonrasında Bran kasabasına doğru yola çıkıyoruz. Burada öğle yemeği molası verip, ardından hikayelere ve filmlere konu olan meşhur Drakula'nın yaşadığı yer olan Bran Kalesine doğru yürüyüşe geçiyoruz, burada hem tarihi hem kültürel bilgilerimizi alırken, aynı zamanda çok farklı bir atmosferi deneyimliyoruz. Rehberimizin vereceği serbest zamandan sonra (program akışı ve saate bağlı olarak) Braşov şehrine doğru yola çıkıyoruz. Romanya'nın en etkileyici şehirlerinden biri olan bu güzel yeri kısa bir şekilde dolaşıp otelimize doğru yola çıkıyoruz. Geceleme otelimizde. (Kale girişleri misafirlere aittir.)Konaklama: 4* Şehir Otelleri

4.

Gün
Bükreş 4. gün programını görmek için tıklayınız

4. Gün BÜKREŞ – VELİKO TIRNOVA – İSTANBUL

Sabah otelde alacağımız kahvaltının ardından odalarımızı boşaltıyor ve bagajlarımızla beraber otelden ayrılıyoruz. Romanya Bulgaristan sınırında pasaport ve gümrük işlemlerinin ardından eski Bulgar Krallığı’nın başkenti Veliko Trnova’ya gidiyoruz. Kendine özgü yapısı ve muhteşem manzaraları ile bu şehirde yapacağımız panoramik turun ardından serbest zaman veriyoruz. Serbest zamanda kaleyi ziyaret edebilir, hediyelik eşyalar alabilir ve güzel yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Turumuzun ardından rehberimizin vereceği saatte buluşma ile İstanbul’a dönüş yolculuğumuza başlıyoruz. Ülkemize giriş işlemlerinin ardından Edirne, Lüleburgaz güzergahı üzerinden İstanbul’a varıyor ve turumuzun sonuna geliyoruz. Bir sonraki organizasyonumuzda görüşmek üzere. Hoşçakalın..Konaklama: 4* Şehir Otelleri
DAHİL OLANLAR:
Otobüsler ile Gidiş Dönüş ulaşım
Türkçe rehberlik hizmetleri
4* Otelde 2 Gece Oda & Kahvaltı konaklama
Otelde alınacak sabah kahvaltıları
Tüm otoban check-point ve otopark ücretleri
Şehir Vergileri
Gümrük Vergileri
Araç içi Sınırlı su ikramı

HARİÇ OLANLAR:
Müze ve ören yeri giriş ücretleri.
Otelde alınan ekstralar.
Tüm kişisel harcamalar
Öğle ve Akşam yemekleri
Şoför ve rehber bahşişleri
Yurtdışı çıkış harcı 150 TL
Seyahat Sigortası (65 yaşa kadar): 15.-Eur
Seyahat sigortası (66-75 yaş arası): 30.-Eur
Vize ücreti ve hizmet bedeli

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

GENEL ŞARTLAR

Genel Şartlar tur programının ayrılmaz bir parçasıdır ve tur programından bağımsız düşünülemez.

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde; Acente gezi hareket tarihinden 21 gün öncesine kadar turu iptal edebilir. Böyle bir durumda iptal bilgisi misafire iletilir. Tur bedelinin tamamı misafire iade edilir. Tur dışında satın alınan ilave hizmetlerin iadesinde; Acenteden alınmış olan iç hat bağlantı uçuşu da misafire iade edilir, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası kullanılarak misafir adına vize başvurusu yapılmış ise bu hizmetler kullanılmış olacağından misafire iadesi yapılamaz, vize başvurusu yapılmamışsa vize ve seyahat sağlık sigortası da iptal edilerek ücret iadesi yapılır. Misafir iç hat bağlantı uçuşunu Acenteden bağımsız farklı bir ürün sağlayıcıdan aldıysa, gezinin Acenteden tarafından iptal edilmesi durumunda Acenteden herhangi bir ücret iadesi talep edemez. Turun iptalinden dolayı oluşabilecek maddi ve manevi kayıpları misafir turu satın aldığında peşinen kabul eder, Acente sorumlu tutulamaz.

Gezi için yeterli katılım sağlanamadığı takdirde Acente iyi niyet göstererek turu iptal etmeme hakkında sahiptir. Bu durumda turun misafir için münferiden sağlanması söz konusu olacağından pakete dahil rehberlik hizmeti sadece yurtdışı gidiş-dönüş alan transferini kapsayacaktır.

Rehberlik Hizmetleri ve Ekstra Turlar

Programda belirtilen turların günleri ve saatleri, gidilecek yerlerdeki müze, ören yerlerinin açık/kapalı olma durumlarına ve hava şartlarına göre rehber tarafından değiştirilebilir. Turlar sırasında misafirlerimize farklı rehberler eşlik edebilir.

Tur paketine dahil olan panoramik şehir turları, şehirlerin genel tanıtımı için düzenlenen ve araç içinden rehber anlatımıyla panoramik olarak yapılan müze, ören yeri girişlerini içermeyen en fazla 2-3 saatlik turlardır. Panoramik turlar, programda belirtilen diğer turlar da dahil olmak üzere, tura denk gelen gün ve saatte yerel otoriteler tarafından gezilmesine, girilmesine izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle kapalı yollar sebebiyle gerçekleşmediği takdirde, keza hava şartları nedeniyle turun yapılması imkânsız hale geldiği durumlarda bahse konu turların yapılamamasından acente sorumlu değildir. Bazı turlar kapalı yollar veya araç girişine izin verilmeyen noktalarda imkanlar dahilinde toplu taşıma veya yaya olarak yapılabilir.

Rehberimiz, turlarımızın içeriğine bağlı kalarak, katılımcı sayısına, müze ve ören yerinin kapalı olma durumuna göre şehir turu ve/veya ilave turların günlerinde değişiklik yapabilir. Bu durum uçuş saatlerinde oluşabilecek değişiklikler karşısında da geçerlidir.

Speed Boatlar ile yapılacak olan turlarımızda dikkat edilmesi gereken hususlar; tekneye binmeden hemen önce ağır yemek yenmemesi ve fazla miktarda su içilmemesi. Mide, Bel, Boyun şikayetleri olanlar ile hamile misafirlerimizin durumlarını rehberlerine bildirmeleri gerekmektedir.

Fiyatlara dahil olan hizmetler alanında belirtilen tur yada yemek hizmetlerine katılım sağlanmaması halinde iadesi yoktur.

Diğer Hususlar

Acente misafirin doğrudan otel ile iletişime geçerek yaptığı herhangi bir değişiklik veya iptal işlemi için sorumluluk kabul etmeyecektir. Bu durumda Acente iptal koşulları geçerli olacaktır.

Tur programında otel(ler) isim belirtilmeden sadece kategori bilgisi verildiği ve/veya aynı destinasyon için seçenekli sunulduğu durumlarda gezi hareketinden 48 saat önce misafire Acente tarafından bildirilecektir.

Fuar, kongre, konser, etkinlik, spor turnuvası vb. gibi özel dönemlerde oteller belirtilen lokasyonlardan veya km’ lerden daha fazla mesafede kullanılabilir. Böyle bir durumda, turun hareket tarihinden 15 gün önce Aente tarafından bilgi verilecektir.

Satın alınan tura kayıt esnasında; misafir tarafından pasaportta geçen isim, doğum tarihi, pasaport numarasının sisteme doğru şekilde girilmesi/beyan edilmesi gerekmektedir. Uçak biletleri bu bilgilere göre kesilmektedir. Hatalı bilgilerden oluşacak uçak bileti iptal veya değişikliklerinin ceza bedeli misafirlere yansıtılır.

Cep telefonlarınızı yurt dışında kullanabilmek için Türkiye’den ayrılmadan önce, telefonunuzun yurt dışına açık olup olmadığını, hattınızın ait olduğu şirket ile iletişime geçerek kontrol ediniz.

Konaklama için otel giriş saati 15.00, çıkış saati ise 12.00’dir.

Acente tarafından, oda ile ilgili talepler (yüksek kat, genel alanlara yakın, sigara içilen/içilmeyen, yatak tipi) otele bildirilir. Ayırtılan odaların, otelin müsaitliğine göre misafirin tercihleri doğrultusunda olmasına özen gösterilir. Bu taleplerin gerçekleşmesi otele giriş sırasındaki müsaitliğe bağlıdır ve Acente tarafından garanti edilemez.

Otellerde sunulan kahvaltı Türk mutfağında alışılagelmiş zengin kahvaltıdan farklılık göstermektedir. Genelde kontinental kahvaltı olarak adlandırılan tereyağı, reçel, ekmek, çay veya kahveden oluşan sınırlı seçenekler ile sunulmakta olup, gruplar için gruba tahsis edilmiş ayrı bir salonda servis edilebilir.

Bazı durumlarda çift yataklı oda yerine çift kişilik yatak olabilmektedir. Çoğu Avrupa oteli, gerektiğinde birleştirilebilen 2 yataklı odalar sunmaktadır.

Çocuk ve ek yatak politikası her otelin, oda tiplerine göre değişiklik gösterebilir.

Her türlü ilave yatak ve bebek karyolası, talep üzerine ve otelin müsaitliği doğrultusunda temin edilir ve otel tarafından onaylanması gerekir.

Odadaki ilave yatak veya bebek karyolası kapasitesi 1 adettir (azami).

3 kişilik odalarda ilave yatak uygulaması vardır, bu tip odalarda 3. Kişiye tahsis edilen yatak standart yataklardan küçüktür. 3 Kişilik odalar 1 büyük yatak + 1 ilave yataktan oluşmaktadır. İlave yataklar, açma-kapama ve coach bed olarak adlandırılan yataklardan oluşmaktadır. Misafirlerimiz 3 kişilik oda ve/veya çocuklu rezervasyonlarında standart odaya eklenecek ilave yataklar nedeniyle odalarda yaşanabilecek sıkışıklık ve yatak tipini kabul ettiklerini beyan etmiş sayılırlar.

Otel rezervasyonlarında belirtilen, yetişkinler ile konaklayacak çocuk sayısı ve çocukların yaşları misafirlerimizce hatalı beyan edilir ise ilgili oteller ek bedel tahsil edebilir. Böyle bir durumda sorumluluk yanlış beyanda bulunan misafire aittir. Otel tarafından çocuklar için yaş tespitine yönelik kimlik talep edilebilir.

2 yetişkin + 1 çocuk olan rezervasyonlarda, çocuk için ayrı yatak bulunmayabilir. Çocuk fiyatları ancak çocuğun iki yetişkin yanında konaklaması durumunda geçerlidir. Çocuk indirimleri 2 yetişkin yanında kalan yaş grubuna uyan, “tek çocuk” için geçerlidir.

Gün içindeki kur değişimi, TL fiyatlara yansıtılmaktadır. Ödeme anındaki kurlar geçerlidir. İlave talepleriniz, otelde alacağınız bazı ek hizmetler (minibar, ütü vb.) otel tarafından ekstra ücrete tabi tutulur. Bu masraflar satın alma esnasında ücrete dahil edilmez ve konaklamanız sırasında doğrudan otele ödenir.

Bazı ülkeler şehir, turizm ya da yerel düzeyde vergiler ile ilgili farklı uygulamalara sahiptir. Bu şekilde uygulanmakta olan her türlü şehir, turizm ya da diğer vergiler, giriş veya çıkış sırasında otel tarafından, misafirden tahsil edilir.

Programlarda verilen yol mesafeleri harita bazlıdır. Trafik, hava şartları, gidilen ülkenin coğrafi konumu, yol çalışmaları ve şartları gibi durumlarda yolculuk süreleri uzayabilir.

Acente zorunlu durumlarda veya gerek gördüğü durumlarda programın içeriğini bozmadan şehirlerin programdaki sırasını ve uçulacak olan ana havayolunu değiştirebilir.

Tura iştirak eden kişilerin, şahsi eşyaları, çantaları, valizleri, pasaportları / kimlikleri kendi sorumluluğunda olup, unutulan/kaybolan/çalınan eşyalardan Acente sorumlu değildir. Unutulan eşyaların bulunma durumlarında Ülkeye ve/veya kişiye ulaştırılması sırasında yapılan masraflar eşya sahibine aittir.

Tura katılan kişilerin seyahat sağlık sigorta poliçelerini ve herhangi bir sağlık sorunları varsa ilgili ilaç ve raporlarını yanlarında bulundurmaları zorunludur.

Olası ekstra harcamalar için otele girişte, resmî kurumlarca düzenlenmiş fotoğraflı kimlik/pasaport ve kredi kartı ya da nakit depozit, otel tarafından talep edilebilir. Çıkış sırasında talep edilen depozit iadesi otel ile misafir arasında olan bir işlem olup, Acente herhangi bir müdahalesi bulunmamaktadır.

Vize ve Pasaport

Misafirlerimizin pasaportlarının seyahat bitiş tarihinden itibaren en az 6 ay geçerli olması gerekmektedir.

Gümrük geçişlerinde/sınır kapılarında, pasaportunuza giriş-çıkış kaşesi basılabilmesi için, pasaportunuzda en az 2 sayfalık boş alan olması gerekmektedir.

Bu turdaki ülkelere giriş için vizeden muaf olunması Ve Vize alınmış olunması, ülkeye giriş/ülkeden çıkış yapılabileceği anlamına gelmez, pasaport polisinin sizi ülkeye sokmama/çıkarmama yetkisi vardır, bu durumdan Acente sorumlu değildir, sorumluluk yolcuya aittir.

Türk vatandaşı olmayan ya da çifte vatandaşlığı olup da diğer ülke pasaportunu kullanarak tura katılacak olan misafirlerimizin; seyahat edilecek ülkenin, kullanacakları pasaporta uyguladığı vize prosedürünü ilgili konsolosluklara bizzat danışmaları gerekmektedir, aksi halde doğacak sonuçlardan Acente sorumlu olmayacaktır.

Yırtık, yıpranmış, ıslanmış ve/veya benzeri tahribat (lar)a uğramış pasaportlar nedeniyle ziyaret edilecek ülke sınır kapısında gümrük polisi ile sorun yaşanmaması adına; pasaportların yenilenmesi gerekmektedir. Aksi durumda sorumluluk yolcuya aittir.

18 yaşından küçük misafirlerimiz tek başlarına ya da yanlarında anne ya da babadan sadece biri ile seyahat ederken ülke giriş-çıkışlarında görevli polis memurunca anne-babanın ortak muvafakatini gösterir belge sorulması ihtimali olduğundan; 18 yaş altı misafirlerimizin ve anne-babalarının bu konuda hassasiyet göstermelerini tavsiye ederiz.

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#97
LOKASYON:
Romanya (İstanbul çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
19:00 Kadıköy Nautilius Avm İspark Otoparkı
19:30 Mecidiyeköy Polat Holding Önü
20:00 İncirli Ömür Plaza Önü
İPTAL POLİTİKASI:
İptal ve değişiklik

Turlarımızda, ulaşımlara ait biletler rezervasyon anında düzenlenmektedir. Tur hareket tarihine 30 günden fazla süre kala yapılan iptallerde, iptal & değişiklik ve iade hakkı olmayan bu uçuş bilet bedelleri, cezai tutar olarak yansıtılacaktır.
Misafirlerimizin tur çıkış tarihinden 30 gün öncesine kadar Acenteye yazılı olarak bildirmek koşulu ile Acente tarafından hava yolu firmasına ödemesi yapılmış ve/veya taahhüt altına alınmış uçak biletleri hariç cezasız iptal hakkı vardır. Gezi başlangıç tarihine 31 günden az kalması durumunda uçak bileti bedelinden geriye kalan tur ücretinin %50’ si tutarında ceza ödeyerek, gezi başlangıç tarihine 15 gün ve daha az kalması durumunda tur ücretinin tamamını ceza bedeli ödeyerek iptal yapabilir. İptal talep edilmesi durumunda, iç hat bağlantı, vize hizmeti, seyahat sağlık sigortası gibi ilave alınan hizmetlerin iptal iade şartları iptal talep edilen süreye göre değişkenlik gösterebileceği için iadesi konusunda önden bilgi sorulması gerekmektedir. Acente ilave hizmetlerin iptal iadesi için herhangi bir taahhütte bulunamaz.

TARİH VE FİYATLAR

119

4 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Romanya Transilvanya & Şatolar... ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.