Kemer Turları

Çıkış Tarihi
KEMER TURLARI LİSTELENİYOR


SÜRE
TOPLAM FİYAT

Kemer Turları Fiyatları

Antalya Turları, özellikle Akdeniz turları kategorisinde ön plana çıkan turlardandır. Akdeniz Bölgesi'nin en çok ilgi uyandıran beldelerinden biri Kemer'dir. Kemer, Antalya iline 45 km uzaklıkta bulunur, ayrıca Batı Toros Dağlar'ının eteklerinde kıyı şeridi boyunca uzanır. Özellikle yaz aylarında pek çok turiste ev sahipliği yapan Kemer, 1960'lı yıllara kadar karayoluna sahip olmadığı için bu ilçeye ulaşım sadece deniz yoluyla gerçekleştirilirdi. 1980 yılı sonrasında gündeme gelen Güney Antalya Turizm Projesi kapsamıyla yol ve alt yapı çalışmaları ile ulaşıma açılan Kemer, hızlı bir şekilde gelişim gösteren tatil beldelerinden biridir.

Antalya Kemer Turları Kemer'i çok fazla bilmeyen ve turist olarak gidenler için birçok fırsat sunmaktadır. Kemer tur fiyatları özellikle turların içerisinde bulunan fırsatlar sayesinde tek başına yapılan tatil planlarından oldukça uyguna gelecektir. Rafting ve tekne turları; kemer turları içerisinde bulunan aktivitelerden sadece birkaçıdır. Tur planı yaparken sadece Kemer bölgesini değil, başka yerleri de görmek istiyorsanız farklı güzergahlara sahip Antalya turları hakkında bilgi alabilirsiniz. Katılacağınız turlar kapsamında hem Kemer'in tarihi güzelliklerini görebilme imkanı yakalarken hem de yaz tatilinizi Batı Toros Dağlar'ının eteklerinde kıyı şeridi boyunca uzanan kumsallarda geçirme imkanı bulabilirsiniz.

Kemer turları için fiyat skalası, katılacağınız turun içerisinde bulunan aktivitelere göre değişim gösterir. Ancak uygun fiyatlı bir kemer turu için Antalya turları içerisinde düzenlenen tur fırsatlarını takipte kalarak avantajları yakalayabilirsiniz. Erken tur rezervasyonları ile kendi bütçenize oldukça uygun kemer turları fırsatları yakalayabilirsiniz. Yakalayacağınız bu fırsatlar sayesinde Kemer'i hem rahatlıkla gezebilir hem de turlar kapsamında düzenlenen eğlenceler ve aktiviteler sayesinde de yaz tatilinizi dolu dolu geçirebilirsiniz. Kemer Turları özellikle doğal güzelliklerin ziyaretlerini kapsayan bir şekilde hazırlanır. Dolayısıyla siz yaz tatili yaparken doğal güzellikleri de görme fırsatı yakalayabilirsiniz.

Kemer Turları Fırsatları

İnternet üzerinden yakalayabileceğiniz birçok fırsat, belirli süreler içerisinde ve özellikle de erken rezervasyon ile mümkündür. Ancak bu noktada özellikle dikkat edilmesi gereken noktalar vardır. Öncelikle turların içerisine nelerin dahil olduğu göz önünde tutulmalıdır. Ayrıca satın alacağınız tur içerisinde kesinlikle kemer tekne turları da bulunmalı. Tekne ile gerçekleştirilen turlar sayesinde pek çok koyu görebilme imkanı yakalayabilirsiniz. Fırsatları değerlendirme aşamasında içerisinde bulunan ve yukarıda söz edilen aktiviteleri incelemelisiniz. Hem tarihi açıdan hem de doğal güzellikler açısından oldukça zengin olan Kemer, tatilinizi zenginleştirecek turları sayesinde uğranılması gereken yerlerden biridir.

Kemer'de Gezilecek Yerler

Phaselis Antik Kenti ve Koyu: Phaselis Antik Kenti özellikle hem tarihi yapıları hem de doğal güzellikleri bir arada sunan duraklardan biri olması sebebiyle öne çıkmaktadır. Kemer'e yaklaşık 12-13 km uzaklıkta bulunan antik kent, M.Ö. 7. yüzyılda Likyalılar tarafından kurulmasıyla birçok medeniyete ev sahipliği yapmıştır. Birçok kemer turu ile bu durağa kolaylıkla ulaşabilirsiniz

Beydağları Olimpos Sahil Milli Parkı: Bu milli park ise gün boyu sahilin keyfini çıkarabileceğiniz bir imkan sunmaktadır. Ayrıca koruma alanında bulunan antik kent bölümünde olan Kaya Mezarları ve Akropol de oldukça çok ziyaretçi çeken yerlerden. Buraya gidebilmek için ise Antalya Olimpos turlarını tercih edebilirsiniz, bu turlara ise Antalya turları kapsamında ulaşabilirsiniz. Antalya otelleri seçeneklerinede göz atabilirsiniz.

Göynük Kanyonu: Göynük Kanyonu, Dünyanın En İyi 10 Doğa Yürüyüşü Parkuru'ndan birisi olarak anılan Likya Yolu'nun büyük bir kısmının içerisinden geçtiği doğa harikası bir kanyondur. Burası yürüyerek doğa ile baş başa kalabileceğiniz ayrıca arkadaş grubunuz ile paintball oynayabileceğiniz harika duraklardan birisi.

Yanartaş: Çıralı yakınlarındaki Olimpos Antik Kenti'nin sınırları içerisinde yer alan ve Akdeniz'in harika manzarasına sahip bir noktada bulunan doğal gaz kaynağını görebilmek için biraz yokuş yukarı yürümeniz gerekmektedir. Yunan Mitolojisine göre bu ateşin kaynağı, Likya Kral'ınca görevlendirilmiş ve de Bellerophontes'in mızrağı ile yaralanıp yerin yedi kat altına gönderilen Chimera'nın etrafına saçtığı alevlerden oluşur.

Kemer, içerisinde birçok doğa harikasını ve de geçmişten bu güne kadar gelen tarihi yapısı ile birlikte yaz ayları içerisinde gerçekleştirilen eğlenceli aktiviteleri sayesinde turistlerin oldukça çok tercih ettiği bir tatil beldesidir. Kemer'in hem tarihi hem de doğal güzelliklerine tanıklık ederken yaz tatilinizi de eğlenceli bir şekilde geçirmek istiyorsanız ucuz Kemer tatil turları ile harika bir tatil geçirebilirsiniz. Bu doğrultuda tatil planlarınızı yaparken bir yandan da Kemer Turları erken rezervasyon tur fırsatlarını değerlendirerek gideceğiniz rotayı belirleyebilirsiniz. Kemer turları ile doğa harikası olan bölgeyi hemen keşfetebilirsiniz.