Ilgaz Turları

Çıkış Tarihi
ILGAZ TURLARI LİSTELENİYOR
 • İYİ SEÇİM!

  Ilgaz Turu Günübirlik

  Ankara Çıkışlı Günübirlik Ilgaz Turumuza Hoşgeldiniz...
  1 Gün
  Otobus
  440TL
  Detaylar
 • KESİN ÇIKIŞ

  Konaklamalı Ilgaz Turu

  Ankara Çıkışlı Konaklamalı Yılbaşı Özel Ilgaz Turumuza Hoşgeldiniz
  2 Gün
  Otobus
  1.190TL
  Detaylar
 • KESİN ÇIKIŞ

  Konaklamalı Ilgaz Turu Park Dedeman Hotel

  Ankara Çıkışlı Konaklamalı Yılbaşı Özel Ilgaz Turumuza Hoşgeldiniz
  2 Gün
  Otobus
  1.390TL
  Detaylar
 • KESİN ÇIKIŞ

  Dağ Konaklamalı Ilgaz Turu

  A.Ü Örsem Otel Ilgaz Milli Parkı Dağ Konaklamalı Ilgaz Turumuza Hoşgeldiniz...
  2 Gün
  Otobus
  1.990TL
  Detaylar


Ilgaz Turları

Ankara Kalkışlı Ilgaz Turlarımız Günübirlik ve Ankara Kalkışlı Haftasonu 1 Gece konaklamalı olarak gerçekleşmektedir. Konaklamalı tur seçeneğimiz 2 konaklama şekli vardır, 1. si dağ konaklama 2. Şehir merkezi konaklama şeklindedir.

Karadeniz Bölgesi’nin Orta Karadeniz kısmında ve Çankırı ile Kastamonu arasında kalan Ilgaz Dağı’na kurulu olan İstanbul’a 478, Ankara’ya 210, Kastamonu şehir merkezine ise 40 km mesafede bulunan Ilgaz Kayak Merkezi mevsim boyunca oldukça popüler. Ilgaz Kayak Merkezi ülkemizde kayak denilince ilk akla gelen adreslerden biri olmuştur. Ilgaz Milli Parkı sınırları içerisindeki Ilgaz Kayak Merkezi, göknar ağaçları ile kaplı olması sebebiyle etkileyici bir doğal güzellik sergiliyor ve bu da merkezin tercih edilmesinde önemli rol oynuyor. Milli Park olan Ilgaz Dağı; eşsiz doğası ve canlı çeşitliliği ile kamp yapmayı sevenlerin dikkatini çekerken, Ilgaz Kayak Merkezi de kayak sporunu sevenlerin ilgi odağı olmuş durumda.

Özellikle kayağa yeni başlayanların ve orta seviyedeki kayakçıların favorilerinden biri olan Ilgaz Kayak Merkezi, kayak sezonu boyunca Türkiye’nin dört bir yanından gelen kayak tutkunlarının uğradığı adres olmuştur. Kastamonu’nun en önemli turistik noktası olan Ilgaz merkezi gün geçtikçe daha popüler hale gelmeye başlamıştır.

Ilgaz Kayak Merkezi konaklama alternatifleri açısından zengin olarak tanımlanabilir, çünkü tesis içinde ve yakınlarında toplam sekiz adet konaklama mekânı yer almaktadır. Ayrıca, Ilgaz Kayak merkezinin Kastamonu’ya yakın olması sayesinde Kastamonu’daki otellerde de konaklamayı tercih edebilmek mümkündür.

Ilgaz Kayak Merkezinde alıştırma sahası ve üç pist bulunmaktadır. Birinci pist ana pist durumunda, Dikmen Pisti olarak da adlandırılan 1. Pistin genişliği 100 metre, uzunluğu 800 metre. Pistin zorluk derecesi ise orta. İkinci pist 1400 metre uzunluğunda ve zorluk derecesi ileri düzey. Üçüncü pist ise 200 metre uzunluğunda ve başlangıç seviyesine uygun. Ilgaz Kayak Merkezinde ayrıca bir taşıma bandı, bir telesiyej ve bir de teleski bulunmaktadır. Ilgaz Kayak Merkezi’nde kıyafet ve teknik ekipmanları kiralamak mümkün. İsterseniz özel hocalardan ders de alabilirsiniz.

Ilgaz Kayak Merkezinde kar durumuna göre kayak sezonu genellikle Aralık ayında başlıyor ve Nisan sonuna dek devam ediyor. Ilgaz'da kayak açısından en uygun dönemiyse Aralık ile Mart ayı arasıdır. İster profesyonel ister amatör olun eğer fotoğraf çekmeye merakınız varsa Ilgaz Dağı Milli Parkı, özellikle kış aylarında Kayak mevsimi iken, doğa fotoğrafçılığı için en doğru rotalardan biri olma değerine sahip. Ayrıca Ilgaz Dağı Milli Parkı içerisinde farklı seyir kulelerinin de yer alması, doğru açıları yakalamanıza yardımcı oluyor. Ilgaz Dağı Milli Parkı bambaşka güzelliklere ev sahipliği yaptığı için kampçıların ve fotoğraf tutkunlarının vazgeçilmez adreslerindendir. Ilgaz Dağı Milli Park içerisinde doğa yürüyüşü yapmak için de uygun parkurlar bulunmaktadır.

Ilgaz Kayak Merkezi Aktiviteleri

Ilgaz Dağı sempatik ve küçük olmasına rağmen birçok aktivite yapmaya elverişlidir. Kış sporlarının birçoğunu yapmaya müsait olan Ilgaz Dağı eteklerinde doğa yürüyüşleri ve tırmanış yapmakta mümkündür. Ağaçların arasında mükemmel yürüyüşler yapabilirsiniz.

1. Kayak

2.Snowboard

3. Kızak

4. Tırmanış

5. Yürüyüş