Hafta Sonu Turları

Çıkış Tarihi
HAFTA SONU TURLARI LİSTELENİYOR
 • İYİ SEÇİM!

  Konaklamalı Batı Karadeniz Turu

  Ankara Çıkışlı 1 gece Konaklamalı Batı Karadeniz Turu
  2 Gün
  Otobus
  2.190TL
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  Kastamonu Ve Küre Dağları Kanyonları Turu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Otel Konaklamalı Kastamonu Ve Küre Dağları Kanyonları Turumuza Hoşgeldiniz...
  2 Gün
  Otobus
  2.300TL
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  Amasra Safranbolu Turu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Konaklamalı Amasra Safranbolu Turumuza Hoşgeldiniz...
  2 Gün
  Otobus
  1.990TL
  Detaylar
 • Kapadokya Turu 1 Gece 2 Gün

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Otel Konaklamalı Kapadokya Turumuza Hoşgeldiniz
  2 Gün
  Otobus
  2.390TL
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  İstanbul Adalar Saraylar Turu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Otel Konaklamalı İstanbul Adalar Saraylar Turumuza Hoşgeldiniz
  2 Gün
  Otobus
  2.490TL
  Detaylar
 • EN İYİ FİYAT

  Bursa Mudanya Trilye İznik Turu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Konaklamalı Bursa Mudanya Trilye İznik Turumuza Hoşgeldiniz...
  3 Gün
  Otobus
  2.390TL
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  Çanakkale Gelibolu Bursa Turu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Konaklamalı Çanakkale Gelibolu Bursa Turumuza Hoşgeldiniz
  3 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  Amasya Tokat Ballıca Mağarası Turu

  Ankara Çıkışlı Amasya Tokat Ballıca Mağarası Turumuza Hoşgeldiniz...
  2 Gün
  Otobus
  1.790TL
  Detaylar
 • EN İYİ FİYAT

  İznik Bursa Mudanya Gölyazı Turu

  Ankara Çıkışlı 2 Gece Konaklamalı İznik Bursa Mudanya Gölyazı Turumuza Hoşgeldiniz...
  3 Gün
  Otobus
  3.590TL
  Detaylar
 • SİZE ÖZEL

  İzmir Bergama Foça Birgi Turu Haftasonu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Otel Konaklamalı İzmir Turumuza Hoşgeldiniz
  3 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • SİZE ÖZEL

  Kuşadası Çeşme Efes Alaçatı Turu Haftasonu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Otel Konaklamalı Kuşadası Çeşme Efes Alaçatı Turumuza Hoşgeldiniz
  3 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • SİZE ÖZEL

  Şehzadeler Şehri Manisa Turu Haftasonu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Otel Konaklamalı Şehzadeler Şehri Manisa Turumuza Hoşgeldiniz
  3 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • SİZE ÖZEL

  Ayvalık Cunda Kazdağları Turu Haftasonu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Otel Konaklamalı Ayvalık Cunda Kazdağları Turumuza Hoşgeldiniz
  3 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • SİZE ÖZEL

  Kastamonu Turu Haftasonu

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Otel Konaklamalı Kastamonu Daday Turumuza Hoşgeldiniz
  2 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar
 • İYİ SEÇİM!

  İstanbul Saraylar Boğazda Tekne Turu 1 Gece 2 Gün

  Ankara Çıkışlı 1 Gece Otel Konaklamalı İstanbul Saraylar Boğazda Tekne Turumuza Hoşgeldiniz
  3 Gün
  Otobus
  ---
  Detaylar


Haftasonu Turu

Haftasonu turları; yoğun ve yorucu geçen hafta içi stresinden uzaklaşarak dinlenmek ve tazelenmek için başvurabileceğiniz en iyi çözümlerden birisi oluyor. Çalışanların ve öğrencilerin kendilerine zaman ayırabilmek, hafta içindeki çalışmaların yorgunluğunu atabilmek ve bir sonraki haftaya dinç başlayabilmek için iple çektikleri bir zaman dilimi olan hafta sonu; yapılmayı bekleyen ev ve aile işleri yüzünden çoğu insan için dinlendirici olmaktan uzak geçiyor. Hafta sonunu dinlenerek ve üzerinizde biriken stresten arınarak geçirebilmek için Tatilkalbi.com üzerinden planlayabileceğiniz mini hafta sonu tatilleri; sizi tüm bu sorumluluk bekleyen sıkıcı işlerden uzaklaştırarak eğlenceli, heyecanlı, şaşırtıcı deneyimlere taşıyor.

Hafta sonu tatilinizi birikmiş iş yığınlarıyla geçirmemek ve bu zamanı tamamen kendinize ayırabilmek için hafta içi iş ve okul dışında kalan zamanları doğru kullanıp hafta sonunu gerçekten bir tatil zamanı olarak değerlendirmek mümkün. Tatilkalbi'nin haftasonu turları sayesinde hafta sonu tatilleri, yeni yerler keşfedebileceğiniz huzurlu ve keyifli zaman dilimlerine dönüşüyor. Ailenizle, arkadaşlarınızla ya da tek başınıza katılabileceğiniz bu turlarla yepyeni rotalar izleyerek daha önce görmediğiniz birçok yeri görme şansı elde edebiliyorsunuz. Yıl boyu birçok mini tatil planlayarak gezip görmek istediğiniz yerleri yılda bir kez çıkacağınız uzun tatil arasına sıkıştırma telaşından kurtulabiliyorsunuz.

Ankara Kalkışlı Haftasonu Turları

Haftasonu turu, hafta tatillerini değerlendirebilmek amacıyla düzenlenen mini gezi programı olarak tanımlanabiliyor. Genellikle kültür turları olarak bilinse de dönemsel olarak sahil kenarlarına düzenlenen turlar ya da aktivite turları da bulunabiliyor. Haftasonu turları günübirlik olarak veya iki üç günlük periyotlar şeklinde hazırlanıyor. Yakın mesafelerdeki turistik bölgelere düzenlenen turlar dışında daha uzak mesafelere ve yurt dışına uçaklı tur programları yapılıyor. Haftasonu yurtdışı turları, süre kısıtından dolayı çoğunlukla yakın mesafede bulunan ve vize istemeyen ülkeleri kapsayan turlar oluyor.

Size birçok yeni yaşam deneyimi kazandıracak olan hafta sonu tur programları, kısa tatil dönemlerinde en iyi şekilde dinlenme imkânı sunarak çalışma hayatınızda daha verimli ve hevesli olmanızı sağlıyor. Ruh hâlinize göre sadece güzel manzaraları izleyerek sakin ve huzurlu kalabileceğiniz gezi turları veya kayak turları gibi farklı aktivitelerle zihninizi gündelik streslerinizden uzaklaştırabileceğiniz hareketli turlar, Tatilkalbi'nde keşfetmenizi bekliyor. Hafta sonu turları birkaç çeşit olarak düzenleniyor:

Günübirlik turlar: Daha çok yakın mesafelerde bulunan yerlere düzenleniyor. Kapadokya turu gibi bir gün içerisinde tarihi ve doğal güzellikleri görebileceğiniz yerleri gezmenizi sağlıyor.

Kültür turları: Yurt içi ve yurt dışı olarak düzenlenebiliyor; yakın ya da uzak mesafelere olabiliyor. Hafta sonu kültür turları, gidilen bölgedeki yerel kültürü ve tarihî özellikleri keşfetme amacını taşıyor. 

Aktivite turları: Düzenlendiği bölgeye ve sezona göre dalış, rafting, kayak gibi daha çok ekstrem spor aktiviteleri içeren tur programları, bu şekilde adlandırılıyor. Uludağ turları gibi turlar aktivite turları arasında yer alıyor.

Doğa yürüyüşü turları: Abant turları ve Ormanya turları buna örnek gösterilebilir. Güzel doğa manzaraları eşliğinde huzurlu ve dinlendirici doğa gezilerini içeriyor.

Haftasonu Tur Fırsatları

Tatilkalbi'nde sezona göre değişiklik gösteren hafta sonu tur programları için çeşitli fırsatlar sunulup, kampanyalar düzenleniyor. Tatilkalbi'ne özel indirimleri, promosyon tur paketlerini ve kampanyaları takip ederek çok uygun fiyatlarla edinebileceğiniz mini tatil paketleri ile her sezon birkaç kez hafta sonu turlarına katılabilme imkânınız bulunuyor. Kampanyalı tur fiyatlarından ve indirimlerden yararlanarak bütçenizi sarsmadan hafta sonu tatillerinizi rahatlıkla değerlendirebiliyorsunuz. Taksitli ödeme olanakları da hafta sonu tur fiyatları için belirtilebilecek bir diğer avantaj.

Ayrıca, erken rezervasyon fırsatlarından yararlanarak hafta sonu tatillerinizi uygun fiyatlarla planlayabiliyorsunuz. Takviminize göre ayarlayabileceğiniz hafta sonu turunun gerçekleşeceği tarihten daha erken rezervasyon yapılarak fiyatta avantaj sağlanabiliyor. Tatilkalbi'nde ödeme şeklinize özel olarak daha farklı fırsatlar da sunuluyor. Tur takvimini takip ederek yakalayabileceğiniz bu fırsatlar, size görülebilecek birçok tatil yöresinin kapılarını açıyor. Tek yapmanız gereken, bu fırsatlardan yararlanmak ve size açılan kapılardan geçerek yepyeni dünyalar keşfetmek. Resmi tatilleri hafta sonu tatilleriyle birleştirmek de büyük zaman açısından oldukça büyük avantajlar sunuyor. 

Haftasonu Turları Fiyatları

Hafta sonu turlarının fiyatları, normal tur fiyatlarına göre daha hesaplı oluyor. Tur süresinin daha kısa olması ve normal bir tur paketine göre daha özelleştirilmiş bir bölgeye yönelik olarak planlanması sonucunda bir hafta sonu turuna ödenen fiyat, normal tur ücretine göre çok daha hesaplı oluyor. Kısa hafta sonu tatillerinizi uygun fiyatla en güzel şekilde geçirebilmeniz için güzel bir olanak olan bu turlar, tatil severler için alışkanlığa dönüşüyor ve bir yaşam biçimi hâlini alıyor. Yıl boyunca birçok bölgeyi bu şekilde ziyaret edebilme ve farklı kültürleri tanıyabilme imkânı sağlayan kültür turizmi, ülkemizdeki tatil anlayışını da geliştiriyor.

Tatilkalbi'nin çeşitli gelir seviyelerindeki turist gruplarına hitap eden uygun fiyatlı hafta sonu tur seçenekleri, turun süresine ve mesafesine göre değişiklik gösteriyor. Günübirlik olarak düzenlenen daha kısa mesafeli turlar, oldukça hesaplı fiyatlarla sunuluyor. Daha uzun mesafeler ve yurt dışına olan hafta sonu turlarının fiyatları; gidilen yere, süreye ve seyahat aracına göre değişkenlik gösteriyor. Yine de hafta sonu turları, kısa sürede dolu dolu bir tatil geçirme ve birçok deneyim kazanma avantajları bakımından en hesaplı tatil seçeneği olmayı sürdürüyor.

Ankara çıkışlı haftasonu turları

Ankara çıkışlı haftasonu turları ile ilgili detayları da inceleyebiliyorsunuz. Karadeniz-Batum, Ege, Akdeniz ve GAP bölgelerine düzenlenen  Ankara çıkışlı turlar için de çeşitli rezervasyon ve kampanya olanaklarını değerlendirerek yaşadığınız bölgeye yakın bir hafta sonu tatil paketi edinebiliyorsunuz. Uçaklı veya lüks otobüs seçenekleri arasından bütçenize uygun tur seçme şansınız da bulunuyor.

Haftasonu Turlarıyla Gidebileceğiniz Yerler

Haftasonu turları, sizi yurt içinde gitmek isteyebileceğiniz hemen her bölgeye götürebiliyor. Hafta sonu yurt dışı tur seçenekleri daha kısıtlı olsa da yurt içinde bulunan birçok doğal, tarihî ve kültürel öneme sahip bölgeyi hafta sonu tur seçenekleriyle görme şansınız bulunuyor. En batıdan en doğuya hazırlanan tur paketleri arasından bütçenize, zamanınıza ve tercihlerinize uygun olan çeşitli tur alternatiflerine ait detayları Tatilkalbi üzerinden inceleyerek seçim yapabiliyorsunuz.

Farklı beklentilere göre düzenlenen çeşitli hafta sonu tur paketleri arasından size uygun seçeneği bulmanız çok kolay. Ailenizle birlikte keyifle vakit geçirebileceğiniz turların yanı sıra arkadaş grubunuzla veya tek başınıza katılabileceğiniz tur alternatifleri bulunabiliyor. Bu alternatiflerin hepsi de sizi çalışma hayatının stresinden ve yorgunluğundan, gündelik yaşamın sıradanlığından çekip çıkararak rahatlama, eğlenme ve yenilenme vadediyor. Haftasonu turları ile gidebileceğiniz yerlere ait birkaç öneri, aşağıda yer alıyor. Daha fazla öneri için hafta sonu gezilecek yerler yazımızı inceleyebilirsiniz.

Kapadokya Turları: Dünyanın her yerinden insanların akın akın görmeye geldiği olağanüstü bir doğal yapıya sahip olan bu bölgeyi ziyaret etmek için bir hafta sonunu ayırmaya değiyor. Yeraltı şehirleri, eski kiliseler, peri bacaları, el dokuması halı ve çömlek atölyeleri; dolu dolu bir tatil için Kapadokya'da her şey var.

Abant - Yedigöller: Sakinlik, huzur ve dinlenme arayanlar için ideal gezi bölgeleri olan Abant ve Yedigöller Milli Parkı; günübirlik turlarla ziyaret edebileceğiniz mesafede yer alıyorlar. Fotoğraf meraklıları için her mevsim muhteşem manzaralar yakalama imkânı bulunuyor.

Sizler de tatilkalbi' nin sunduğu ayrıcalıklı haftasonu turları ile hayata keyifli bir mola ekleyin!