SİZE ÖZEL
 • Doğu Karadeniz Batum Turu: Doğu Karadeniz Batum Tur'unu Tatilkalbi İle Keşfedin !
 • Doğu Karadeniz Batum Turu: Doğu Karadeniz Batum Tur'unu Tatilkalbi İle Keşfedin !
 • Doğu Karadeniz Batum Turu: Doğu Karadeniz Batum Tur'unu Tatilkalbi İle Keşfedin !
 • Doğu Karadeniz Batum Turu: Doğu Karadeniz Batum Tur'unu Tatilkalbi İle Keşfedin !
 • Doğu Karadeniz Batum Turu: Doğu Karadeniz Batum Tur'unu Tatilkalbi İle Keşfedin !
 • Doğu Karadeniz Batum Turu: Doğu Karadeniz Batum Tur'unu Tatilkalbi İle Keşfedin !
 • Doğu Karadeniz Batum Turu: Doğu Karadeniz Batum Tur'unu Tatilkalbi İle Keşfedin !
 • Doğu Karadeniz Batum Turu: Doğu Karadeniz Batum Tur'unu Tatilkalbi İle Keşfedin !
 • Trabzon
 • Uzungöl
 • Ayder Yaylası
 • Palovit Şelalesi
 • Batum
 • Ali Nino Heykeli
Doğu Karadeniz Batum Tur'unu Tatilkalbi İle Keşfedin !

DOĞU KARADENİZ&BATUM TURU

3 GECE 4 GÜN

Atarük Köşkü -Sümela Manastırı- Uzungöl -Fırtına Deresi -Ayder Yaylası-Palovit Şelalesi -Şenyuva Köyü- Zil Kale- Badara Yaylası -Batum- Ganio Kalesi -Meryemana Katedral Kilisesi -Orta Camii -Poseidon Heykeli -Medea Heykeli- Ali-Nino Heykeli -Alfabe Kulesi -Avrupa Meydanı

TUR PROGRAMI

Yazdır  

1.

Gün
Trabzon 1. gün programını görmek için tıklayınız

1. Gün ANKARA-TRABZON

Yolculuğumuz katılımcılarımız ile 22:00’da buluşma noktamızda buluştuktan sonra başlıyor. Buluşma noktalarımız Kızılay Gama İş Merkezi Önü 22:00, Akköprü Emniyet Karşısı Üst Geçit Altı ve Aydınlıkevler Kavşağı’dır. Yol Güzergahımız Kırıkkale, Çorum, Samsun ve Giresun istikameti Şeklinde devam etmektedir. Yolculuk esnasında gerekli ikramlar ve molalar eşliğinde eğlenceli yolculuğumuz devam ediyor.

2.

Gün
Rize 2. gün programını görmek için tıklayınız

2. Gün TRABZON-ATATÜRK KÖŞKÜ-SÜMELA MANASTIRI-UZUNGÖL-SÜRMENE BIÇAK EVİ

Gerekli molalarımız sonrası saat 08:00 civarı Trabzon'da alacağımız kahvaltı (ekstra) sonrası sonrası Atatürk Köşküne geliyoruz. Burada alacağımız bilgiler sonrası köşk gezimizi yapıyor fotoğraflıyor ve ardından Trabzon Maçka’da bulunan Altındere Milli Parkına hareket ediyoruz. Altındere Milli Parkı içine girdiğinizde adeta yeşilin 1001 tonunu göreceksiniz. Yeşilliklerin içinde bulunan Karadağ’ın eteklerinde kayaya oyularak inşa edilmiş olan Sümela Manastırının mimari harikasını gördüğünüzde şaşkınlığınızı gizleyemeyeceksiniz. 1250 mt yükseklikte bulunan Sümela Manastırını dinledikten sonra verilecek serbest zaman içerisinde doğa yürüyüşü yapabilir, dere kenarındaki restoranda dinlenerek çay kahve içebilir, yöresel lezzetleri tadabilirsiniz. (Sümela Manastırı'nda yapılan restorasyon çalışmaları nedeniyle manastır 22 Eylül 2015 tarihinden itibaren belli bir süre ziyarete kapatılmıştır. Restorasyon süresi belli olmadığından dolayı tur tarihinde geziye kapalı olması durumunda Sümela Manastırı’nın Altındere Milli Parkı içerisinden panoramik fotoğrafı alınacaktır ve serbest zaman verilecektir. Kültür ve Turizm Bakanlığının restorasyon çalışmaları yapıldığından Manastırın açılması durumunda iç kısmıda gezilebilecektir.) Sonrasında Karadeniz'in simgesi haline gelen Uzungöl gezimiz için yola çıkıyoruz. Burada vereceğimiz serbest zamanda büyülü manzarası karşısında çaylarımızı yudumlayıp fotoğraflarımızı alıp yola çıkıyoruz. Uzungöl gezimizin ardından ise yine Sürmene denince ilk akla gelen unsurlardan olan Sürmene bıçağı atölyesine gidiyoruz. Ustasından alacağımız bilgiler sonrası alışverişimizi tamamlayıp Ayder Yaylası’nda bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

3.

Gün
Rize 3. gün programını görmek için tıklayınız

3. Gün FIRTINA VADİSi-ZİPLİNE-HUSER VEYA BADARA YAYLASI-AYDER YAYLASI- ZİLKALE-PALOVİT ŞELALESİ-ŞENYUVA KÖYÜ-TARİHİ TAŞ KÖPRÜ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası adına türküler yazılan, son yıllarda birçok dizi ve filme ev sahipliği yapan dünyadaki cennet Tarihi Taş Köprü, Çinçiva Köyü, Zilkale, Palovit Şelalesi, Şimşir ormanları, Badara yaylası gezileri için aracımızdaki yerlerimizi alıp doğu Karadeniz bitki örtüsünün en zengin örneklerini görerek keyifli yolculuğumuza başlıyoruz. Yol boyunca etrafımızda dağların dik yamaçlarında dahi çay tarımının yapıldığını görüyoruz. Çay bahçeleri ve kivi bahçelerinin arasında ilerlerken Karadeniz’i tam manasıyla yaşadığınızı hissedeceksiniz. ‘’Bulutların Ülkesi’’ olarak adlandırılan Çamlıhemşin’den geçerek Çat vadisi içerisinde yer alan, bölgenin en eski ve en büyük kemerli taş köprüsü olan Çinçiva Köprüsünde mola veriyoruz. Fotoğraf ve köy kahvesindeki molamızın ardından artık dağları ve yaylaları tanıma vaktimiz geliyor. Kaçkar dağları Milli parkı sınırları içerisinde yer alan Zilkale ilk gezi noktamız oluyor. Zil kale ormanların içerisinde arkasına Kaçkar dağlarının görkemli manzarasını alan ve gören herkesi büyülü bir dünyanın içindeymiş gibi hissettiren oldukça güzel bir manzaraya sahiptir. Deniz seviyesinden 750 mt Çat deresinden 100mt yükseklikte olan Zil kale gezimizi tamamladıktan sonra 30 mt yükseklikten dökülen Palovit Şelalesini görmeye gidiyoruz. Kaçkarlar'da eriyen kar sularının beslediği bu coşkun şelalenin ardından Badara yaylası'na geçiyoruz. Badara yaylasını gezip fotoğraflarımızı aldıktan sonra fırtına deresi kenarına geliyoruz. Burada vereceğimiz arada dileyen misafirlerimiz doğa yürüyüşü yapabilir, zipline yapabilir, tarihi taş köprüde manzaranın keyfini çıkarıp çevredeki restoranlarda dinlenebilir, yöresel lezzetlerin tadına bakabilirler.Sonrasında Ayder Yaylası’nda bulunan otelimize doğru yola çıkıyoruz. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.

4.

Gün
Batum 4. gün programını görmek için tıklayınız

4. Gün GÜRCİSTAN BATUM - GANİO KALESİ-POSEİDON KALESİ-ALİ NİNO HEYKELİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası GÜRCİSTAN-BATUM Turumuz için aracımızdaki yerimizi alıyoruz. Sarp sınır kapısındaki giriş işlemlerimizi tamamladıktan sonra Rehberimiz eşliğinde Roma döneminden kalan ve en son Osmanlılar tarafından kullanılan Ganio Kalesi’ni panoramik olarak görüyoruz. Batum şehir merkezine gelerek Posedion Anıtı, Ali-Nino heykeli,  gezilerimizi yapıp alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Batum turumuzu tamamlıyor Batum'da konaklayacağımız otelimize geçiyoruz..Dilerseniz sahilde vakit geçirebilir,dilerseniz Batum’a özgü restaurantlarda harika yemekleri tadabilir , dilersenizde Batum’un eşsiz eğlence hayatının keyfini çıkartabilirsiniz. Bu gece Konaklama BATUM otelimizde.

1 Mart 2022 itibari ile Batum Geçişler Açılmıştır. İki Ülke Arasındaki Anlaşma Gereği Çift Aşısı bulunan misafirlerimiz Batum'a Pcr testi yapmadan geçebileceklerdir. Çift aşısı bulunmayan misafirler Pcr testi yapmak zorundadırlar.

5.

Gün
Trabzon 5. gün programını görmek için tıklayınız

5. Gün BATUM-MEDEA HEYKELİ-AVRUPA MEYDANI-TARİHİ ORTA CAMİİ-MERYEM ANA KATEDRAL KİLİSESİ-ALFABE KULESİ

Sabah otelimizde alacağımız açık büfe kahvaltı sonrası GÜRCİSTAN-BATUM Turumuz için aracımızdaki yerimizi alıyoruz. Batum şehir merkezine gelerek tarihi Meryem Ana katedral kilisesi, tarihi Orta Camii’, tiyatro binası, Medea heykeli, Alfabe Kulesi ve meşhur Dönme Dolabı, İzmir Saat Kulesi’ni ve yeni oluşturulan yüzüyle Avrupa meydanı gezilerimizi yapıp alışveriş için vereceğimiz serbest zaman sonrasında Batum turumuzu tamamlıyor ve Sarp sınır kapısından çıkış işlemlerimizin ardından aracımızdaki yerimizi alıp Sürmene’de bulunan çay fabrikasına gelerek çayın dalından koparılıp bardaklarımıza gelene dek izlediği süreci gıda mühendisimizden alacağımız bilgiler ile yerinde görerek öğreniyor, çaylarımızı yudumluyoruz. Ardından dileyen misafirlerimizin hediyelik çay alışverişlerini yapabilmeleri için serbest zaman veriyoruz. Çay fabrikası gezimizin ardından Sürmene’den ayrılarak Ankara’ya geri dönmek üzere yola çıkıyoruz. Keyifli yolculuğumuz ve gerekli molalarımız sonrası Ankara’ya ulaşıp sizlerle bir başka Tatilkalbi Turizm organizasyonda buluşmak üzere vedalaşıyoruz.

DAHİL OLANLAR:
Turizm Paketli Araçlar ile Ulaşım
1.ve 2. Gün Akşam Yemeği
2. , 3. ve 4. Gün Sabah Kahvaltısı
Programda Belirtilen Çevre Gezileri
Profesyonel Rehberlik Hizmeti
Seyahat Sağlık Sigortası
Tatilkalbi Turizm Refakat Hizmeti

HARİÇ OLANLAR:
Kişisel Harcamalar
1. Gün Sabah Kahvaltısı
Öğle Yemekleri
Batum'da Akşam Yemeği
Müze ve Ören Yerleri Girişi
Batum Girişi Harcı
Yayla Turu(Palovit Şelalesi, Zil Kale, Badara Yaylası, Zil Kale) (150₺)
Karester Yaylası (30 ₺)
Zipline,Salıncak ve Rafting

YORUMLAR

İlk yorumu siz yapınEK BİLGİLER

Kalkış & Dönüş

Kızılay Gama İş Merkezi Önü 22:00

Ankamall AVM (Emniyet Karşısı Üst Geçit Altı) 22:15

Aydınlıkevler Türk Telekom 22:25

AKTİVİTE DETAYLARI
AKTİVİTE KODU:
#38
LOKASYON:
Karadeniz (Ankara çıkışlı)
ULAŞIM
Otobüs   
BULUŞMA:
Kızılay Gama İş Merkezi Önü 22:00 Ankamall AVM (Emniyet Karşısı Üst Geçit Altı) 22:15 Aydınlıkevler Türk Telekom 22:25
İPTAL POLİTİKASI:
GENEL ŞARTLAR ve NOTLAR '' LÜTFEN OKUYUNUZ ''
1-) Turlarımız, tura kayıt yaptıran kişi sayısına göre; 19 kişiye minibüs ile, 19-35 kişide midibus, 35-55 kişide 55 kişilik lüks otobüslerimiz, ile yapılacaktır. Turlarımızın, yeterli sayıya ulaşamaması ve iptal olması durumunda (minibüs için min.15 kişi, midibüs için min. 20 kişi, otobüs için min. 36 kişi katılım gereklidir.); konaklamalı turlarda ve günübirlik turlarda minimum 1 gün önceden haber verilir. Belirtilen kişi sayıları , ulaştırma bakanlığının yeni genelge yayınlaması durumunda güncellenecektir.
2-) Acentamız, gerekli gördüğü durumlarda; tur güzergahını içeriği aynı kalmak koşuluyla değiştirme hakkını saklı tutar ve programlarda belirtilen geziler belirtilen gün/günler dışında başka bir gün yapılabilir. Şehir tanıtım turları şehre varış saatine göre bir sonraki gün gerçekleştirilebilir.
3-) Yerel otoriteler tarafından gezilmesine, gidilmesine herhangi bir sebeple izin verilmeyen veya herhangi bir etkinlik nedeniyle yolların kapalı olması durumunda gezi ya da turlar yapılamaz. Bu gezi ya da turların yapılamamasından Acentamız sorumlu tutulamaz.
4-) Program içerisinde verilecek serbest zaman, mola ve öğle yemeği süreleri rehberlerimiz tarafından belirlenir.
5-) Acentamız, kategorisi aynı kalmak kaydıyla otel isimlerini değiştirme hakkını saklı tutar. Konaklama yapılan şehirlerde ulusal düzeyde kongre, fuar, ulusal bayram veya tatil dönemi olması durumunda konaklamalar çevre şehirlerde/ilçelerde yapılabilir.
6-) Üç kişilik odalarda 3.yatak uygulaması olup, 3.yatak standart yataklardan küçüktür. Çocuk indirimi sadece iki (2) yetişkin yanında kalan çocuklar için geçerlidir.
7-) Tur sırasında unutulan, kaybolan, çalınan eşyalardan Acentamız sorumlu değildir.
8-) Programda ekstra olarak belirtilen geziler yeterli katılım olmaması halinde yapılamayabilir. Turların yapılamamasından Acentamız sorumlu tutulamaz.
9-) Tur iptallerinde ücret iadeleri; misafirlere ödeme şekillerine göre yapılır. Nakit veya havale olarak yapılan ödemeler misafirlere nakit veya havale olarak iade edilir. Kredi kartı olarak yapılan ödemeler misafirlerin işlem yapılan kredi kartına iade edilir.
10-) Belirtilen şartlar ve notlar paket tur sözleşmesinin ayrılmaz bir parçasıdır. Misafirlerimiz bu şartları kabul ederek turu satın almışlardır. Kesin kayıt esnasında; tur rezervasyon formu ve paket tur sözleşmesinin dikkatlice okunmasını tavsiye ederiz.

TARİH VE FİYATLAR

BİLGİ
İSTEYİNİZ

5 Gün

​Bu program hakkında bilgi istiyorum
Aşağıdaki bağlantıya tıklayarak formu doldurunuz.


En kısa zamanda bilgi gönderilecektir.

SORULARINIZ İÇİN TIKLAYIN

Doğu Karadeniz Batum Turu ve diğer hizmetlerimiz hakkında daha fazla bilgi için aşağıdaki bilgilerimizden bize ulaşabilirsiniz.